Kitas dizainas >
Mūsų draugai :
Gmail paštasAtidaryti naujame lange
BMW E46Atidaryti naujame lange

Prisijungimas
Šiuo metu prisijungę vartotojai


  Dėmėsio! Paskutinė žinutė šioje temoje yra virš mėnesio senumo! Prieš atsakydami į temą dar kartą pagalvokite.

  Kauno studentų AUTO dienos. Balandžio 3d, Automobilių garso varžybos.

  Kategorija: Sportas, lenktynės, renginiai

  Autorius: JLsystem

  JLsystem 2014-02-25 00:02:16 (0)  
  Kaunas Žinučių forume: 23
  Kauno studentų AUTO dienos. Balandžio 3d, Automobilių garso varžybos.
  Organizuojamos garso varžybos KTU Studentu miestelyje Balandzio 3d, Registruokites facebuke DECIBEL.lt arba elektroniu paštu decibel.ltu@gmail.com
  TAISYKLĖS

  1. BENDROJI DALIS

  dB Drag varžybos – tai automobilių garso aparatūros sistemų varžybos, kuriose dalyviai rungiasi tarpusavyje, kad išsiaiškintų, kieno sumontuota garso aparatūra yra garsiausia.
  Garso slėgio matavimai atliekami originaliu JAV gamybos Term-Lab prietaisu su dviem garso matavimo sensoriais, skirtu dB Drag racing varžyboms.
  Varžybų metu, dalyviai privalo skirti didelį dėmesį kitų dalyvių, teisėjų ir žiūrovų saugumui, todėl visi turi aiškiai suprasti ir vykdyti šias taisykles.
  Dalyvis turi būti susipažinęs su varžybų taisyklėmis ir registracijos metu tai patvirtinti parašu.
  Dalyvis nesilaikantis šių taisyklių - diskvalifikuojamas.


  2. REGISTRACIJA

  Varžybų dieną atvykę dalyviai privalo užsiregistruoti iki nustatytos valandos, pateikdami asmens ir automobilio registracijos dokumentus. Vėliau atvykę dalyviai neberegistruojami.
  Čekis, patvirtinantis apie registracijos mokesčio sumokėjimą, prisegamas prie kiekvienam dalyviui išduodamo Dalyvio lapo, kurį visą varžybų laiką dalyvis privalo laikyti ant savo automobilio priekinės panelės, vairuotojo pusėje.
  Pasibaigus registracijai, teisėjai patikrina visų dalyvių automobilinę garso įrangą ir patvirtina, kurioje klasėje dalyvis varžysis.


  3. REGISTRACIJOS MOKESTIS

  Registracijos mokestis – 35 Lt.


  4. DALYVIŲ PASKIRSTYMAS Į GRUPES

  Varžybų organizatoriai dalyvių skirstymą į grupes vykdo registracijos metu arba registracijai pasibaigus.
  Dalyviai skirstomi į keturias klases: Street A, Street B, BASS RACE ir Extreem.
  Dalyviai į klases suskirstomi pagal tai, kokia garso sistema sumontuota automobilyje ir kokios atliktos automobilio modifikacijos.
  Dalyvis, su tuo pačiu automobiliu, gali rungtis tik vienoje klasėje išskyrus bass race klasėje.
  Kiekvienas garsiakalbis, kurio skersmuo 20cm ir daugiau laikomas žemo dažnio garsiakalbiu. Pasyviniai garso skleidėjai, portai ir kanalai nelaikomi žemo dažnio garsiakalbiais.
  Klasėse Street A, Street B, gali dalyvauti neperdirbti automobiliai, neturintys pertvarų ar sienų, su techniniame pase nurodytu sėdynių skaičiumi. Sėdynės garso slėgio matavimo metu gali būti užlenktos, bet teisėjui pareikalavus, turi būti įmanoma jas atlenkti į originalią padėtį. Visa garso sistema privalo būti sumontuota bagažinėje. Automobilio kėbulo dalyse papildomai įrengtos atviros angos į išorę neleistinos. Šiose klasėse leidžiamas vienas garso izoliacinės medžiagos sluoksnis, kurio storis negali viršyti 4 mm.
  Bet kokia automobilyje esanti pertvara ar siena, yra akustinė sistema. Automobiliai su akustinėmis sistemomis gali rungtis tik Extreem klasėje.
  Galinė palangė, esanti automobilio gamintojo numatytame aukštyje, nelaikoma akustine sistema. Minimalūs perdirbimai (durelių garsiakalbių podiumai, galinė palangė) nepriskiriami prie automobilio perdirbimo.
  Dalyviai gali naudoti, bet kokią audiosistemą, maitinamą nuo automobilio 12V elektros sistemos. Jei maitinimo įtampa esant užgesintam varikliui viršija 16 V, dalyvis gali rungtis tik Extreem klasėje.
  Matavimo metu automobilio variklis privalo būti užgesintas išskyrus Bass race matavimo metu.
  4.1. Street klasės

  Street klasėse draudžiama dalyvauti mikroautobusams ir krovininiams automobiliams.
  Stiprintuvai, naudojami ne žemų dažnių garsiakalbiams, neskaičiuojami.
  Leidžiami standartiniai 12 V akumuliatoriai.
  Pagrindinis akumuliatorius turi būti gamintojo numatytoje vietoje, papildomas – bagažinėje. Akumuliatoriai turi būti saugiai įtvirtinti.
  Visa įranga privalo būti sumontuota bagažinėje ir neviršyti langų lygio.


  4.2.1. Street A klasė
  Galima naudoti tik 1 žemo dažnio stiprintuvą. Akustinės sienos ar pertvaros neleidžiamos, išskyrus galinę palangę.
  Vienas 30 cm (12";) skersmens žemo dažnio garsiakalbis
  arba ne daugiau kaip du 25 cm (10";) žemo dažnio garsiakalbiai,
  arba ne daugiau kaip trys 20 cm (8";) žemo dažnio garsiakalbiai.
  Leidžiamas vienas, ne didesnis nei 10,652 l akumuliatorius.
  Maksimalus leidžiamas kondensatoriaus dydis – 1 F.

  4.2.2. Street B klasė
  Galima naudoti ne daugiau kaip 2 žemo dažnio stiprintuvus. Akustinės sienos ar pertvaros neleidžiamos, išskyrus galinę palangę.
  Vienas 38 cm (15";) skersmens žemo dažnio garsiakalbis
  arba ne daugiau kaip du 30 cm (12";) žemo dažnio garsiakalbiai,
  arba ne daugiau kaip trys 25 cm (10";) žemo dažnio garsiakalbiai,
  arba ne daugiau kaip keturi 20 cm (8";) žemo dažnio garsiakalbiai.
  Leidžiama vienas, ne didesnis nei 13,11 l akumuliatorius.
  Maksimalus leidžiamas kondensatoriaus dydis – 1 F.


  4.2.3. Bass race

  Ne daugiau kaip 4 stiprintuvai vienam garsiakalbiui.
  Akumuliatorių skaičius neribojamas. Didžiausia leidžiama įtampa – 18 V.
  Įranga turi būti sumontuota už priekinių durelių staktos.
  Varžybų metu dalyviai rungsis naudodami teisėjų duotu garso įrašu automobilio variklis matavimo metu gali buti užvestas.

  4.2.4. Extrem klasė

  Ne daugiau kaip 4 stiprintuvai vienam garsiakalbiui.
  Akumuliatorių skaičius neribojamas. Didžiausia leidžiama įtampa – 18 V.
  Įranga turi būti sumontuota už priekinių durelių staktos.


  5. TRANSPORTO PRIEMONĖ

  Transporto priemonė iki matavimo vietos privalo atvažiuoti pati, savo variklio pagalba.
  Garso slėgio matavimo sensorius pritvirtinamas prie priekinio stiklo 30cm atstumu nuo dešinio automobilio statramsčio ir 10cm atstumu nuo priekinio panielio. Atstumas nuo sensoriaus iki sėdynės negali būti mažesnis nei 76,2 cm
  Garso generatorius, dažnio daugintuvus, harmonizatorius, garsiakalbius su servomechanizmais ir pan. naudoti draudžiama.
  Visi audiosistemos elementai turi būti pritvirtinti (papildomi, kondensatoriai, stiprintuvai, ir kt.) ir nepažeisti jų naudojimo ir eksploatavimo taisyklių, kurias nurodo gamintojas.
  Laidai, skirti garso sistemai, turi būti paslėpti ir nekelti pavojaus.
  Žemo dažnio garsiakalbių dėžės varžybų metu gali būti ir nepritvirtintos, jei nepažeidžia jų naudojimo ir eksploatavimo taisyklių.
  Matavimo metu automobilio variklis privalo būti užgesintas.
  Matavimo metu automobilio originalūs ar papildomai sumontuoti orą pučiantys prietaisai turi būti išjungti (ši nuostata liečia ir automobilio salono kondicionavimo sistemą), automobilio durys, langai, liukas, bagažinės dangtis turi būti uždaryti, rankinis stabdis privalo būti įjungtas. Neįvykdęs šių reikalavimų dalyvis diskvalifikuojamas.
  Matavimų aikštelėje per pasiruošimui skirtas 5 min. dalyviui leidžiama apklijuoti nesandarias, dalyvio nuomone, automobilio vietas lipnia juosta, ar kitomis medžiagomis.


  6. VARŽYBŲ EIGA

  Po dalyvių suskirstymo į grupes, kiekvienoje grupėje vykdomas kvalifikacinis varžybų etapas t.y. išmatuojamas visų vienoje grupėje dalyvaujančių automobilių garso slėgis.
  Dalyviui įvažiavus į matavimo aikštelę, skiriamos 5 min. pasiruošimui.
  Garso slėgio matavimas vykdomas 30 sekundžių.
  Atkrintamajame varžybų etape garso slėgio matavimai vykdomi iškart abiejuose dalyvių automobiliuose (esant nenumatytoms techninėms kliūtims, organizatoriai gali keisti šią tvarką). Vienam dalyviui įvažiavus į matavimo aikštelę, antrasis dalyvis turi atvažiuoti į aikštelę ne vėliau kaip per 5 min. Jeigu antrasis dalyvis per nustatytą laiką neatvyksta į aikštelę, matavimas vykdomas viename automobilyje. Tokiu atveju antrojo dalyvio rezultatas - 0,00db.
  Po kvalifikacinio varžybų etapo lieka aštuoni arba keturi (jeigu grupėje dalyvių mažiau negu 8 ) dalyviai, kurių automobilių garso slėgio matavimo rezultatai geriausi. Jie toliau rungiasi atkrintamuosiuose varžybų etapuose, kiti iš varžybų iškrenta.
  Po kvalifikacijos dalyviai rungiasi porose pagal parodytą rezultatą toliau numatyta tvarka: pirmas su aštuntu, antras su septintu, trečias su šeštu, ketvirtas su penktu (pirmas su ketvirtu, antras su trečiu).
  Atkrintamasis varžybų etapas vyksta pagal taisyklę: pralaimėjęs – iškrenta.
  Dalyvis gali naudoti, oficialų CD diską arba kitokią laikmeną (USB, duomenų kaupiklis, Bluetooth sąsaja ar pan.) su bet kokiu muzikiniu, tekstiniu arba kitokiu garso signalo įrašu, matuojamas dažnis ne žemesnis nei 20 Hz ir ne aukštesnis kaip 80Hz.
  Jei garso įrašas matavimo metu žemesnis nei 20Hz arba aukštesnis nei 80Hz dažnio, dalyvis diskvalifikuojamas.
  Jeigu, vykstant matavimui, dalyvio audiosistemoje įvyko gedimas, bet jo rezultatas užfiksuotas aukštesnis, iki kito varžybų etapo dalyvis turi spėti pašalinti gedimą. Jei nepavyksta to padaryti, į sekantį etapą patenka poroje pralaimėjęs dalyvis.
  Jeigu matavimo vietoje, bet dar neprasidėjus matavimui, sugenda audiosistema, dalyvis 5 minutes gali tvarkyti/reguliuoti savo audiosistemą. Per šį laiką nesugebėjęs susitvarkyti savo audiosistemos, dalyvis netenka teisės rungtis toliau - iškrenta.
  Atidaryti automobilio duris, vykstant matavimui, draudžiama - dalyvis diskvalifikuojamas. Jeigu, antrasis dalyvis sutinka ir teisėjas leidžia, pašalinus pažeidimą, vykdomas pakartotinis matavimas (iš karto, neišvykstant iš aikštelės).
  Tarp matavimų, arba garso matavimo vietoje per 5 minutes skirtas pasiruošimui, leidžiama keisti žemo dažnio garsiakalbius ar kitas sistemos dalis į tokio pat (arba mažesnio) dydžio, kiekio ir galingumo, koks buvo deklaruojamas registracijos metu.
  Esant vienodiems matavimo rezultatams, dalyviams, neišvažiuojant iš aikštelės, suteikiama galimybė 5 minutes pakrauti savo automobilių akumuliatorius (tik variklio pagalba, nenaudojant jokių papildomų krautuvų), pasitikrinti garso sistemą. Po 5 minučių matavimas pakartojamas.
  Savo automobilio garso sistemą valdo tik pats dalyvis.
  Matavimų aikštelėje prie automobilio dalyviui leidžiama turėti palaikomąją grupę (iki 5-ių žmonių įskaitant vaikus).
  Dalyviui ir/ar palaikomosios grupės nariams matavimo metu leidžiama prisilietimo būdu laikyti automobilio kėbulo dalis.
  Dalyvio ir/ar jo palaikomosios grupės narių veiksmai (svaiginimasis alkoholiu ar kitomis psichotropinėmis medžiagomis, agresyvus elgesys, muštynių sukėlimas, teisėjų, kitų dalyvių, žiūrovų įžeidinėjimas ir kiti visuotinai priimtoms moralės normoms prieštaraujantys veiksmai) suteikia teisėjams teisę diskvalifikuoti dalyvį.
  Dalyvis visų varžybų metu pilnai atsako už savo palaikomosios grupės narių veiksmus pagal šių taisyklių nuostatas.

  7. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

  Automobilių audiosistemos gali sukurti didelį garso slėgį, todėl dalyviams rekomenduojama matavimų metu nebūti automobilyje, naudoti nuotolinio valdymo pultelį. Neturintiems nuotolinio audiosistemos valdymo pultelio leidžiama būti automobilyje, jei dalyvis naudoja papildomas klausą saugančias priemones (ausines). Pašaliniams asmenims matavimo metu būti automobilyje draudžiama. Organizatoriai neprisiima atsakomybės už galimus dalyvių sveikatos sutrikimus.
  Organizatoriai ir teisėjai neprisiima atsakomybės už galimus dalyvio audiosistemos ar automobilio gedimus varžybų metu.
  Varžybų dalyviai turi nepažeisti viešosios tvarkos, gerbti kitus dalyvius ir žiūrovus, klausyti teisėjų nurodymų. Renginio teritorijoje privaloma laikytis KET, už jų pažeidimus atsako pažeidėjai LR įstatymų nustatyta tvarka.
  Reklaminės medžiagos (bukletų, skrajučių ar pan.) dalinimas renginio metu renginio teritorijoje leidžiamas tik iš anksto suderinus su varžybų organizatoriais ir gavus jų leidimą.
  Visi protestai dėl teisėjų sprendimų priimami tik raštu. Priimant protestą imamas 100,00Lt (Vieno šimto litų) mokestis. Jeigu protestas pripažįstamas pagrįstu, mokestis grąžinamas. Jeigu protestas teisėjų nepripažįstamas, mokestis sunaudojamas organizacinėms išlaidoms ir protesto teikėjui negrąžinamas.
  Diskvalifikuotam dalyviui registracijos mokestis negrąžinamas.
  Auto + audio = my E11