Kitas dizainas >
Mūsų draugai :
Gmail paštasAtidaryti naujame lange
BMW E46Atidaryti naujame lange

Prisijungimas
Šiuo metu prisijungę vartotojai


  Celica 5 karta

  5 kartops Toyota CelicaNuo to laiko, kai nuo konvejerio nuriedėjo pirmoji Toyota Celica prabėgo 20 metų. Nuo pat pradžios serija turėjo stulbinantį pasisekimą, bet Toyota inžinieriai ant laurų neužmigo... 1990 metais dienos šviesą išvydo jau penktoji Celica karta. Jau artėjant pasirodymui sklido gandai apie visiškai iš naujo perkurtą ir atnaujintą modelį, bet Celica V pasirodymas nustebino visus. Mašinos kėbulo dizainas buvo visiškai pakeistas: Celica visiškai neteko kampuotumo, įgavo glotnumo, kėbulas tapo pastebimai pustas i šonus. Matyt vienintelis išvaizdos panašumas su praeita karta buvo „išlendancios“ lempos, bet ir jos buvo daug geriau įkomponuotos i bendrą automobilio išorės vaizdą. Naujoji Celica pelnytai galėjo vadintis viena gražiausių ir labiausiai išbaigtų 1990 metų mašinų. Kėbulą, kaip ir ankšciau, buvo galima rinktis iš dvieju tipu – „liftback“ ir „coupe“. Mašinos priekis buvo sužemintas, o galas šiek tiek pakeltas – tai mašinai suteikė daugiau sportiškumo ir agresyvumo. Pakeitimai buvo atlikti ne tik mašinos išvaizdoje: pakeisti ir kaikurie techniniai sprendimai. Labai išryškejo skirtumai tarp skirtingiems regionams skirtų automobilių techninių charakteristikų:

  • JAV – Išleistos 5 automobilio modifikacijos: ST, GT, GT Convertible, GT-S ir All-Trac. Celica ST komplektuota su 4A-FE (1.6l d.t., EFI DOHC, Inline 4 cilindrų, 104AG) , Celica GT/GT-S komplektuota su 5S-FE (2.0/2.2l d.t., EFI DOHC, Inline 4 cilindrų, 130-135AG/145Nm) , Celica All-Trac komplektuota su patobulintu 3S-GTE (2.0l d.t., EFI Turbo DOHC, Inline 4 cilindru, 200AG/200Nm). Ant 3S-GTE pradetas montuoti oru aušinamas intercooleris.

  • JAPONIJA – Toyota gimtąjai rinkai skirtoms mašinoms tikrai nepagailėjo pačių geriausių variklių: Celica ST 3S-FE (1.6l d.t., EFI DOHC, Inline 4 cilindru, 125AG) . Celica GT komplektuota su 5S-FE (2.0l d.t., EFI DOHC, Inline 4 cilindru, 135AG) . O amerikietiškąji GT-S pakeite galinga GT-I modifikacija. Celica GT-I komplektuota su supaprastinta 3S-GTE variklio versija, pavadinta 3S-GE (2.0l d.t., EFI DOHC 16v, Inline 4 cilindru, 165AG). GT-4 versija irgi buvo varoma galingesnės 3S-GTE versijos (2.0l d.t., EFI Turbo DOHC 16v, Inline 4 cilindrų, 225AG). Japoniškoje GT-4 versijoje pagal pirkėjo pageidavimą buvo montuojamos 4WS (4 wheel steering) ir ACS (Actively Controlled Suspension) sistemos.

  5 kartops Toyota Celica 4wd• EUROPA – Šiai rinkai Toyota atskiru modifikaciju nekųrė, dalis buvo paimta iš JAV, dalis iš Japonijai skirtų mašinų. Senąjame žemyne buvo galima įsigyti: bazinę Celica ST su 4A-FE (1.6l d.t., EFI DOHC, Inline 4 cilindrų, 115AG), tai JAV skirta modifikacija su šiek tiek pakelta galia. Vietoje amerikietiškųjų GT ir GT-S Europa sulaukė galingosios GT-I versijos, kurios galia buvo truputėli sumažinta lyginant su JDM (Japan Domestic Market). Montuojamas tas pats 3S-GE variklis ( 2.0l d.t., EFI DOHC 16v, Inline 4 cilindrų, 156AG). 1992 metais Europos rinkai buvo išleista speciali GT-4 modifikacija pavadinta „Carlos Saintz edition“, kuri pasižymėjo padidinta galia ir papildomos įrangos gausa.

  Taigi kaip matome penktos kartos Celica modeliai buvo leidžiami su labai plačia variklių bei kitos įrangos gama. Atnaujintoji Toyota Celica V netik neatsiliko populiarumu nuo praeitų kartų, bet ir pralenkė jas. Tai buvo būtent tokia mašina, kokios tikėjosi pirkėjai. Pardavimai eilinį kartą nenuvylė koncerno vadovų. Toyota šventė pergalę.