Kitas dizainas >
Mūsų draugai :
Gmail paštasAtidaryti naujame lange
BMW E46Atidaryti naujame lange

Prisijungimas
Šiuo metu prisijungę vartotojai


  Celica 7 karta

  7 kartos Toyota CelicaPo VI kartos Celica nepasisekimo rinkos segmente visiškai dominavo Honda su savo Civic ir Integra modeliais, kurie turėdami gerus Honda variklius buvo galingesni ir pigesni. Toyota inžinieriai pasimokė iš savo klaidų. Paprasčiausiai buvo perdaug nutolta nuo šaknų, nuo originalios serijos koncepcijos. Celica tapo prabangia sportiška mašina. Bet pirkejams sportiškumo visai nereikėjo, jie troško galios, veržlumo, ekstremalių pojučių ir, žinoma, už priimtiną kainą.

  1999 galutinai nutraukiama nenusisekusi serija. Neužilgo paskelbiama apie Toyota Celica VII kurimą. Toyota inžinieriai pasiryžo nuo pagrindų perkurti savo kūrinį. Išvaizda pakeičiama kardinaliai, vėl orientuojamasi į jaunesnių žmonių poreikius, dizainas dvelkia jaunatviškumu ir tiosiog rekia: "Štai tikroji galia".

  Taigi išvaizda galinti gražinti šlovę buvo sukurta. Bet kompanija atsimindama klaidas suprato, kad techninė pusė turi būti pakeista kardinaliai, nes Honda konkurentai pasižymėjo daug geresnemis charakteristikomis ir nė nemanė užleisti vietos po saule. Taigi kartu su Yamaha pradedamas kurti visiškai naujas variklis, galintis pralenkti konkurentus. Laimei tuo pat metu baigiasi Honda VTEC (variable valve timing) technologijos patentas ir Toyota sukuria savo technologijos variantą VVTl-i (variable valve timing with lift and inteligence). Ši technologija, kaip ir buvo galima tikėtis pranoko savo pirmtaką VTEC ir leido išgauti 180AG galią iš 1.8l darbinio tūrio variklio. Taigi pasitelkę naujus pasiekimus Toyota ir Yamaha sukuria naująjį variklį 2ZZ-GE (1.8l d.t., VVTl-i, Inline 4 cilindrų, 180AG), variklio blokas pirlnai aliuminis. Tai buvo kūrinys, pranokstantis Honda variklius ir prilygstantis rankomis rinktam Integra Type-R varikliui. Tai buvo puikūs rezultatai.

  Pirmą kartą plačiajai publikai Celica VII konceptas pristatomas 1999 metais "Detroit International Auto show" parodoje. Sekančiais metais pradedama modelio masinė gamyba, susidomėjimas naujuoju modeliu didžiulis. Serijinis modelis išleidžiamas dvejomis modifikacijosmis: GT su 1.8l VVTl-i 140AG varikliu ir GT-S su 1.8l VVTl-i 180AG.

  7 kartos Toyota CelicaKad ir kaip gaila būtų bet 2004 metais Toyota pasirašo galutinį Celica (kartu ir MR2 ) serijos nuosprendį. Paskelbiama, kad nuo 2005 visiškai nutraukiama Toyota Celica gamyba. Atstovai šį žingsnį paaiškino labai paprastai: nėra pakankamos paklausos. Donas Esmondas (viresnysis Toyota viceprezidentas) taip pat paminėjo ir tai, kad per pastaruosius metus koncernas išleido tokius modelius kaip "Matrix" , "Corolla XRS" ir "Solara" , kurie yra pakankamai jaunatviški ir yra labai paklausūs. Būtent dėl šių modelių per pirmą 2004 metų ketvirtį Celica modelio buvo parduota 30% mažiau.

  Taip baigiasi 1970 metais prasidejusi Toyota Celica era, kurios metu buvo išleistos 7 šios puikios mašinos kartos. O Celica fanams belieka tikėtis serijos atgimimo... kadanors, bet tikriausiai negreit. Galbūt artėjant 40 metų jubiliejui Toyota inžinieriai jau kuria naują projektą J .